Mycie Paneli fotowoltaicznych Poznań - profesjonalnie wykonane zlecenia!

Nasze zlecenia na mycie paneli fotowoltaicznych Poznań traktujemy zawsze bardzo priorytetowo. Cenimy sobie opinie na nasz temat.

Czy jest konieczność mycia paneli fotowoltaicznych?

Wieli osób zastanawia się, czy jest konieczność mycia paneli fotowoltaicznych? Istnieje bowiem przekonanie, że czyszczą się one same, wykorzystując do tego opady deszczu. Regularne mycie paneli instalacji fotowoltaicznej to jednak konieczność.

Mycie na wysokości paneli fotowoltaicznych 

Pojawiający się raz na jakiś czas deszcz nie jest w stanie zmyć z paneli fotowoltaicznych osadzających się na nich pyłków, ptasich odchodów, kurzu i osadów. Brudne panele fotowoltaiczne wpływają na wydajność całej instalacji, znacznie obniżając uzysk energii.

Okna, świetliki czy panele fotowoltaiczne

Mycie na wysokości paneli fotowoltaicznych w Poznaniu i okolicach Poznania jest wyzwaniem, dlatego warto zlecić to zadanie specjalistycznej, doświadczonej firmie, która oferuje mycie szyb na wysokościach. Okna, świetliki czy panele fotowoltaiczne – Derpur poradzi sobie z każdym zabrudzeniem.

Jak przebiega proces mycia paneli fotowoltaicznych?

Czynnikiem napędzającym sprzedaż instalacji OZE, który z powodzeniem wykorzystywano, gdy technologia ta pojawiła się w Polsce, było stwierdzenie, że mycie paneli fotowoltaicznych jest niepotrzebne.

Mycie i czyszczenie Paneli fotowoltaicznych

To oczywiście nieprawda, ale nadal niektórzy nie korzystają z usług mycia paneli fotowoltaicznych w obawie przed ich uszkodzeniem. Należy jednak podkreślić, że brudne panele fotowoltaiczne są mniej wydajne i wyglądają nieestetycznie. Ich uszkodzenie podczas czyszczenia jest wręcz niemożliwe, wystarczy wiedzieć, czym myć i jak myć panele fotowoltaiczne. Komponenty instalacji można zarysować lub uszkodzić chemicznie, dlatego do mycia paneli fotowoltaicznych Derpur Poznań używa szczotek miekkich i profesjonalnych.

W procesie czyszczenia wykorzystujemy wodę demineralizowaną

Derpur używa tylko miękkich szczotek i gąbek oraz profesjonalnych środków czyszczących. 14-letnie doświadczenie sprawiło, że mycie na wysokościach Derpur opanował do perfekcji. W procesie czyszczenia wykorzystujemy wodę demineralizowaną, czyli pozbawioną sodu, chloru, magnezu i wapnia - minerałów, które mogłyby przyczynić się do powstania smug i osadów na panelach fotowoltaicznych.

PANELE PV DERPUR
mycie paneli PV

Panele solarne -umyjemy je w Poznaniu - pytasz— czy warto zlecić mycie profesjonalnej firmie?

Zarówno solary, jak i panele fotowoltaiczne wymagają regularnego czyszczenia minimum dwa razy w roku – po okresie zimowym, gdy stopnieje śnieg i po okresie letnim, podczas którego pyłki roślin osadzają się na panelach solarnych i instalacji fotowoltaicznej. Warto wiedzieć jednak, że na obszarach leśnych lub przemysłowych mycie instalacji solarnej powinno odbywać się częściej, ponieważ są one narażone na większe zabrudzenia.

Firma myjąca panele fotowoltaiczne i solary!

Samodzielne mycie na wysokości paneli fotowoltaicznych jest niebezpieczne, grozi upadkiem oraz uszkodzeniem instalacji, dlatego warto zlecić to specjalistom, dla których czyszczenie fotowoltaiki i mycie solarów to codzienność. W Derpur Poznań posiadamy umiejętności oraz profesjonalne środki i sprzęt czyszczący – poradzimy sobie z każdym wyzwaniem.

Kontakt

Derpur

Grunwaldzka 1,

62-025 Kostrzyn Wlkp 

TEL: 737959788